Jdi na obsah Jdi na menu
 


prosinec 2008

21.prosince: Provedeno odčervení přípravkem Noromectin.

18.prosince: Nečekaně zjištěna březost u Galky. Tatínkem hříbátka, které by se mělo narodit koncem února, je Dáda - lump jeden "to" stihl ještě před kastrací. 

12.prosince:  Bohužel se ve Lhotce ztratila jezevčice Černá.

3.prosince: Noris se přestěhoval k novým majitelům do Chrudimi.

                Lucka W. si vzala na menší vyjížďku bez sedla Galku - ta ale předváděla pořádný svíce a tak se pak radši vyjížďka změnila jen v procházku... ikdyž na té se Gal taky nechovala moc vzorně a pěkně jančila...

 

listopad 2008

 

23.listopadu: Na Norise se přijeli podívat zájemci o jeho koupení. Monika jim s ním předvedla přirozenou komunikaci a pak si "nová slečna" vzala Norise pod sedlo a vyzkoušela si ho na jízdárně.

10.listopadu: Noris zase zlobil s utíkáním z pastviny... tak ho Lucka W. vzala proběhnout na louky směrem na Poličany... Přitom s tím taky šili všichni čerti a moc se mu poslouchat nechtělo. A když nečekaně zahnul při klusání vlevo, tak Lůca skončila na zemi... Po "ulovení" čekala Norise druhá várka ježdění - teďka i s opětovným cváláním do kopečka u Poličan... To se mu moc nelíbilo a tak to navalil s Luckou do švestek u silnice - Lucka to sice useděla, ale odnsela si několik šrámů a roztrhaný oblečení....

8,listopadu: "Druhá podzimní brigáda" : dorazila Monika se svou dcerou Verčou a taky Katka a Verča, které dřív chodily ke koním ve Voletinách... Dozateplila se stáj u "plňasek"  a vyklidilo harampádí podél jedné stěny ve velké stodole, takže koníci si zase bydlí o něco lépe :-)

6.listopadu: Vendula Burcáková si koupila nového koníka : klisnu isabelu jménem Nela.

3.listopadu:  Lucka W. vylonžovala Norise - jako trest za jeho opakované utíkání.... a večer po jeho dalším úprku s ním jela klusem po louce na konec Lhotky...

2.listopadu: Vyjížďka po loukách a polích směrem na Vřešťov - Lucka V. s Atkou, Lucka W. s Galkou. Po delší době se obě kobči mohly víc protáhnout a docela se jim chtělo běhat, takže si kromě klusání i kousek zacválaly :-)

1.listopadu:  Protože v Peci p.S. už klepá pomalu zima na dveře, tak se dnes přivezli hafloši do Lhotky. Noris a Gusta se nejprve trochu očuchali s "domácím" obyvatelstvem přes plot jízdárny a pak se teprv vypustili mezi ně na pastvinu - koníci si docela zaběhali, hlavně Mary a James je proháněli, ale po chvíli už byl klid.... 

Odpoledne dorazily dvě zájemkyně o členství v našem JK, a tak je obě Lucky vzaly na menší vyjížďku (bez sedla) na haflingách po loukách k Vřešťovu. A na zpáteční cestu si to prohodily - Luca W. jela na Norisovi, Lucka V. na Gustovi.

 

říjen 2008

 

27.října:  Luca W. + Gal, Lucka V. + Fayca - podvečerní vyjížďka po loukách za Lhotkou. Fay se zase docela předvedla - kromě výkrutů hodila i pěknýho kozlíka při naklusání a Lucka byla málem na zemi... a taky měla až moc velkou chuť běžet. No a Gal ke konci byla taky takový malý "prasátko" ;-)

26.října: Lucka V. vylonžovala Galku. Pak si Lucka vzala Atinu bez sedla na menší prochajdu do lesa a Petr vedl Dádu na ohlávce.

25. října:  "Podzimní brigáda" - úklid, zateplení stáje, kde bydlí plňasky, zadělání části vchodu ve "velké" stáji  a oprava ohradníku kolem pastviny. Účastníci: Luca W., Domča a Lucka V. s Petrem.

24.října: Podvečerní kroková vyjížďka bez sedel, po loukách u Lhotky - Lucka V. s Atkou, Lucka W. s Galkou a ani tentokrát Dádin nezůstatl "doma" a šel s námi....

22.října: Luca W. vzala na lonž Dádu a pak ještě zaklusat po silnici -  jakožto trest za jeho neustálé útěky z pastviny... ;-)

19.října: Lucka V. vylonžovala Galku a pak chvíli jezdila bez sedla na jízdárně s Atkou, která už přestala kulhat :-)

18.října: Lucka W. s Faycou vyrazila na Hubertskou jízdu do Hustířan

17.října: Malá kroková vyjížďka bez sedel směrem k Poličanům: Lucka W. s Galkou a Lucka V. s Atkou... a ještě se k nám přidal Dáda, který nechtěl zůstat bez maminky v ohradě ;-)

11.října: Hubertská jízda na Bojišti v Trutnově - z JK Mates se účastnila Lucka W. s Galkou, Eva se Sofií  (jako Liška) a Jana s Pájou (jako Master).  Ranní mlha se naštěstí brzo rozpustila a vykouklo příjemně hřející sluníčko :-) V polední přestávce, uskutečněné u Mikešových v Poříčí, byla zpestřením "jízda zručnosti" a na závěr celé Hubertské nechybělo halalí - rozdělené do 3 kategorií (pony, chlaďasové a velcí koně). Jízda se skvěle vydařila a ani nikdo nespadl :-)

9.a 10. října: Lucka W. s Galkou, Lucka V. s Faycou - přiježďování na jízdárně, střídání chodů, Lucka V. zkoušela cválat.

5.října: Lucka V. vylonžovala Galku.

4.října: Procházka - Lucka V. s Galkou, která zas ze všeho byla vykulená jak jojo :-D

3.října: Lucka V. s Atkou a Lucka W. s Dádou šly na další zdravotní procházku. Dádin na začátku pěkně zlobil, ale Luca ho srovnala do latě ;-)

Navečer jezdila Lucka W. s Galkou (bez sedla) a Dominika s Faycou kolem překážek. Galů se v jednu chvíli vylekala paní sousedky na zahradě a uskočila do strany, což Luca vůbec nečekala a tak skončila na zemi :-)

2.října: Podvečerní ježdění: Domča + Fayca, Lucka W. + Galka - ježdění v kroku a klusu v prostoru kolem překážek, Lucka V. s Atkou krokovala na malé jízdárně.

1.října: V poledne dorazil nový pan kovář, který upravil Atce kopyta na předních nohách a dal jí nové podkovy a díky tomu by měla časem přestat kulhat.

Odpoledne na jízdárně: Luca W. s Galku a Domča s Faycou.

 

září 2008

30.září:  Procházka do lesa: Lucka W. vzala na ohlávce Dádu a Lucka V. jela bez sedla na Atce.

29.září: Na jízdárně si chvíli zajezdily bez sedel Lucka V. s Faycou a Lucka W. s Galkou.

27.září: Lucka W. s Galkou se účastnila Hubertské jízdy v Mladých Bukách

25.září: Ježdění na jízdárně: Lucka W. + Gal a Lucka V. + Fayca

22. září: Lucka V. si prvně sedla na Timku, když ji Luca W. měla na lonži. Pro Timů to bylo pořádný překvápko ;-) 

Odpoledne dorazil pan veterinář, který měl hlavně zjistit příčinu Atčinýho kulhání a pak ještě zabrušoval zoubky Atce a Fayce.

21.září:  Vyjížďka: Lucka W. s Gal a Lucka V. s Faycou. Po loukách jsme klusem dorazily k rybníku, na další louce si zacválaly a pak pokračovaly po lesních cestách klusem a krokem. Na cestě u Cermanových pastvin nás poněkud překvapilo stádo mladých hřebců, což se teda vůbec nelíbilo Fayce a chtěla od nich co nejvíc pryč, takže se nejdřív konal úprk do lesa a pak ještě jeden po cestě.

Jezevčici Černé se narodila štěňátka ;-)

19.září: Lucka V. měla na lonži Galku.

17.září: Skokový trénink - Lucka W. s Galkou. Nejdřív je čekala menší skoková gymnastika a pak trénovaly dvojskok složený z oxeru a kolmáku (o výšce 90cm - 100cm) a přitom je pan trenér vůbec nešetřil ;-) Lucka V. s Atkou si během jejich tréninku zaklusaly a zacválaly, pak ale Atu začla kulhat a tak ježdění ukončily...

16. září: Domča vylonžovala Faycu.

15.září: Skokový trénink: Lucka W. s Galkou, Domča s Faycou.

14.září:  Obě Lucky vyvedly koníky na několik hodin na horní pastvinu. Tento nápad nejprve sabotovala Timka a zůstala jak natruc ve stodole - a když to kobči v puli cesty na pastvinu zjistily, tak se za ní rozběhly domů :-D Na druhý pokus už ale vše vyšlo a koníci si užívali nový výběh :-)

12.září: Lucka W. + Galka, Lucka V. + Atka - ježdění na jízdárně bez sedel.

11.září: Lucka V. vylonžovala Galku a pak jezdila s Atkou na jízdárně bez sedla, hlavně trénovaly pracovní klus a ohýbání koně.

10.září:  "Lonžovací den" - nejprve Domča vzala Faycu a Lucka V. Galku, pak měla Domča na lonži Atku bez sedla a Lucka si na ní zlepšovala sed v pracovním klusu.

9.září: Menší skokový trénink - Lucka W. s Galkou. Lucka V. s Atkou se zaměřily na trénování cvalu.

8.září: Vyjížďka k Vřešťovu: Lucka W. s Gal a Lucka V. s Atkou a neplánovaný doprovod  dělala Mařenka ;-) Jely jsme po loukách a po polích, kobči si několikrát pěkně zaklusaly a taky zacválaly, hlavně Atule se po dlouhý době pořádně proběhla :-) 

7.září: Lucka V. s Atkou jezdily na jízdárně a Lucka se učila cválat.

6. září: Lucka W. s Galkou vyrazily na Hobby závody na Hvězdě, jako doprovod a fotograf s nimi jela Lucka V. Zúčastnily se dvou soutěží: dvoufázové skákání 70-80cm a 80-90cm, obě soutěže byly zvlášť hodnoceny pro poníky a velké koně. Překvapivě byla v obou soutěžích mezi překážky zařazena bedna a v přes jeden kolmák daná modrá plechta - tedy pro Gal naprosto něco nového. Ale vypořádala se s ním bravurně a bez zaváhání oboje skočila. První soutěž (70-80 cm) zvládly bez jediného trestného bodu a  odvezly si krásné 6. místo!!! V druhé soutěži (80 - 90cm) nasbíraly 6 trestných bodů, když Lucka navedla Gal na poslední překážku ze špatného úhlu a Gal ji nechtěla skočit (4 tr.b.), ale po opětovném nájezdu to už skočila, ale kvůli tomu překročily časový limit (2 tr.b.).

5.září: Vyjížďka - Lucka W. s Galkou, Lucka V. s Atkou. Vyrazily jsme po louce směrem na Poličany, kde jsme nejdřív klusaly a pak cválaly, pak jsme přešly silnici a zamířily si to k klusem a znovu i cvalem k lesu. Po lesní cestě jsme došly na tu hlavní lesní cestu, kde jsme si ještě chvíli zaklusaly. Při návratu domů nás u zadního vchodu na pastvinu vítal Dáda, který prolezl skrz špagáty a ostatní koníci ze samé radosti lítali po pastvině ;-)

4.září:  Skokový trénink: Luca W. + Gal, Lucka V. + Atka. Lucka s Galkou se připravovaly na sobotní VT. Lucka s Atkou si skočila pár křížků z klusu a i menší kolmáček a taky se učila cválat.

3. září: Lucka V. vylonžovala Galku a pak jezdila s Atkou na jízdárně.

2.září: Menší drezůrka na jízdárně: Lucka V. s Atulí a Lucka W. s Galkou.

1.září: Skokový trénink: Luca W. + Galka, Lucka V. + Atka. Lucka s Galkou trénovaly na blížící se VT a pěkně jim to skákalo. Pro Lucku s Atkou bylo dnešní ježdění spíš takové "seznamovací" a vzhledem k tomu, že Atka měla skoro 2měsíční pauzu od ježdění, tak se jí moc šlapat nechtělo - ale přesto si skočily pár křížků a jeden kolmáček. Ikdyž místo z klusu to byly spíš skoky z kroku :-)

 

srpen 2008

29.srpna: Megí prodala Ciru a ta byla odvezena novým majitelům do středních Čech.

26.srpna: Skokový trénink: Lucka W. s Galkou.

              Lucka vzala na malou procházku po Lhotce Dádu, který byl natolik hodný, že se mu ani nechtělo moc začít klusat.

24.srpna: Malá vyjížďka bez sedel: Luca W. + Galka, Lucka V. + Fayca. Po silnici jsme vyrazily směrem k Vřešťovu a v půlce Lhotky jsme zatočily na louku, kde se po naklusání Lucka sesunula z Fayky na zem ;-)

21.srpna: Skokový trénink: Luca W. + Galka

20.srpna:  Lucka W. s Galkou - vyjížďka bez sedel k Poličanům. Lůca si s sebou vzala kyblíky na jablíčka - tentokrát ji při sbírání Galuše nikam neutekla ;-)

19.srpna: Černý den pro náš JK: Lucka W. ráno našla na pastvině Káju se zlomenou pažní kostí. Bohužel, zlomenina byla natolik vážná, že se nedalo nic dělat, a Kája musela být uspána.... Pro všechny to byl velký šok a jen těžko se s tím dá smířit.... Napořád budeš mít, Kájinko, místečko v našich srdíčkách :-*

18.srpna: Lucka W. vyrazila s Galkou na menší vyjížďku bez sedla, spojednou se sbíráním padaných jablek. Galce se tato kombinace náramně líbila a chroupala jablíčka o 106 :-), ale pak se lekla Lucky, která najednou vykoukla z příkopa, a upalovala pryč ;-)

14.srpna: Dopolední skokový trénink: Lucka W. s Galkou. Aby to skákání nebylo tak stereotypní, tak se trochu přestavěly skoky.

Navečer se konala menší "výja" k Poličanům: Domča s Atkou a Luca W. s Timkou. Jelo se bez sedel, ale s uzdečkami. A Timka cestou zpět po loukách pěkně "trapčila" a caplování jí nepřešlo ani na cestě - hold je to "babča čiperka" :-D

13.srpna: "Prochajda" s kobčama směrem na zadní pastvinu - Lucka nejprve jela bez sedla na Gal a vedla na vodítku Káju, ale protože se ostatní koníci nepřidaly, tak se vrátila a "přesedla" si na Atku :-) , za kterou už ostatní pěkně vyšlapovali a popásli se na druhé pastvině.

11.srpna: Skokový trénink: Domča + Kája, Luca W. + Galka. Domča s Kájou si skočila pár křížků, Lucka si s ní přešla na závěr ještě dva kolmáky. Trénink trochu předčasně ukončila blížící se bouřka...

10.srpna: Vyjížďka do Vřešťova: Luca W. s Galkou. Jely po loukách, kolem rybníka a na další louky až k Vřešťovu, docela hodně si zacválaly.

8.srpna:  Na jízdárně: Domča + Fayca, Lucka V. + Kája. Trénovaly jsme ohýbání a vodění koně v kroku a klusu (střední lehký i pracovní). Toto pohodové podvečerní ježdění jen trošku pokazil pád Domči, když se Fayca lekla Mařenky, která nečekaně vyběhla z pod keřů.... Nic vážného se naštěstí nestalo, takže za chviličku byla už Domča v sedle a mohly jsme jezdit dál.

7.srpna: "Adrenalinová" vyjížďka po loukách k Vřešťovu: Luca W. s Galkou, Domča s Faycou. Na jedné louce se holky potkaly s Víťou Svobodou na bělouši Dantesovi - kobyly byly celý pryč z toho, že k nim běží "něco bílýho" a přitom je to odmítá pozdravit, takže se " s tím" vůbec nechtěly kamarádit a cválaly od "toho" pryč, každá na jinou stranu ;-) Na louce u rybníka se k nim Víťa s Dantesem připojil a další vzrůšo se konalo, když je cvalem předběhl - takže kobči nemohly zůstat pozadu, a tak se zase cválalo...

6.srpna: Lucka V. vylonžovala Galku a pak jela s Kájou na vyjížďku do lesa (klasický "lesní okruh") - za doprovodu Marynky :-) Část cesty si zaklusaly, Kája si pak neodpustila cválání do kopečka a pak už se jí moc nechtělo jít jen krokem, takže caplovala až k rybníku, kde z ní Lucka radši slezla a dovedla ji dom...

5.sprna: Skokový trénink: Luca W. + Galka, Lucka V. + Kája, Domča + Fayca. K současnému skokovému materiálu nám přibyla jedna další překážka, takže nejprve proběhla na jízdárně přestavba překážek (2 křížky a dvojskok). Po oklusání a kavaletách přišly na řadu křížky, Domča s Luckou V. si pak daly chvíli odchyd při krokování, zatímco Luca W. s Galkou cválaly a skákaly kolmáky a nově postavený dvojskok. Fayca si v jednu chvíli usmyslela, že bude stávkovat a neudělá ani krok - Domče se jí povedlo rozhýbat až bičíkem... Na závěr tréninku si ještě Lucka V. a Domča skočily několik křížků.

4.srpna: Lucka V. s Kájou byla jezdit na jízdárně, Luca W.vylonžovala Galku a Domča vzala na lonž Faycu.

3.srpna: Několik hodin nám zabralo dělání sena, ale ve více lidech ta práce šla poměrně rychle - pomáhala Megí s Péťou a taky Honza. Odopoledne Lucka V. vylonžovala Káju.

2.srpna: Lucka V. nejdřív jezdila s Kájou na jízdárně, pak vzala na lonž Galku. Odpoledne přijela Domča a Megí s Petrem a v tomto složení jsme vzali na procházku Terezku, Dádu a Ciru. Akorátže jít přes louku nebyl úplně ideální nápad, koníci začli jeden po druhém zlobit a měli jsme s nima co dělat. Navečer Lucka s Domčou připravovaly hromádky balíků sena pro jejich odvoz následující den.

1.sprna: Skokový trénink : Lucka V + Kája, Lucka W. + Galka. Po oklusání přišli na řadu kavalety, pak křížky z klusu a nižší kolmáky... Luca s Galkou pak trénovali skoky až do 110 cm. A na závěr jsme všechny čtyři dostaly velkou pochvalu za naše výkony :-)

 

červenec 2008

31.července: Kratičká vyjížďka bez sedel po silnici k Poličanům : Luca W. s Galkou, Domča s Faycou a Lucka V. s Kájou. Bylo takový vedro, že místy tál na silnici asfalt a kobči v něm nechávaly otisky svých podkoviček ;-)

30.července: Dopolední vyjížďka po loukách a po polních cestičkách směrem na Vřešťov: Luca W. + Galka, Lucka V. + Kája. Objevily jsme nové pěkné cestičky, docela dost jsme si zaklusaly, a tak jsme domů dorazily splavený jak myši - a chudinky kobči celý poštípaný od hovad.

29.července: Ačkoliv bylo příšerný vedro, daly jsme si odpoledne skokový trénink: Lucka V. s Kájou, Lucka W. s Galkou. Nejprve jsme si obě daly klusové kavalety, pak několik křížků a kolmáků z klusu. Lucka s Galkou pak přešly do cvalu a skákaly kolmáky a oxery na 100 a 110 cm.

28.července: Odpoledne nejprve Domča, Lucka W. a Lucka V.  osprchovaly a "vyšamponovaly" všechny koníky (kromě Ciry)  - ve fotoalbu je pár foteček :-) Samozřejmostí bylo, že každý mokrý kůň se ihned běžel vyválet do slámy ve stáji :-D

                   Večer jsme vyrazily na vyjížďku: Luca W. + Galka, Domča + Fayca, Lucka V. + Kája. Překlusaly  jsme přes louky směrem na Poličany a pak po lesních cestách zpět.

25.července: Skokový trénink: Domča s Faycou, Lucka V. s Kájou, Lucka W. s Gal. Nejprve jsme trénovaly klusové kavalety, pak z klusu křížky a taky menší kolmáky. Luca s Galkou mezitím už cválaly a skákaly vyšší skoky (kolem 100cm).

24.července: Drezurní trénink na jízdárně: Lucka W.+Galka, Lucka V. + Kája. Ke konci ježdění nám přiběhla dělat na jízdárnu společnost Cira ;-) Luca s Galkou si pak ještě byly zacválat po louce.

23.července: Odpoledne lonžovala Luca W. Galku, navečer měla Domča na lonži Faycu a Lucka V. jezdila s Kájou na jízdárně.

22.července: Vyjížďka : Luca W. + Galka, Lucka V. + Kája. Jely jsme po loukách k rybníčku za Lhotkou a pak do lesa (směrem na Boháňku). Po lesní cestě jsme zaklusaly a občas i zacválaly (Káje se dost často dařilo mixovat oba chody dohromady  :-D ) Po dalších lesních cestách jsme se dostaly až na tu "naši klasickou", po které jsme už v klídku dojely do Lhotky.

                   Navečer dorazila Domča, Luca W. jí předvedla práci ze země s Faycou (na parelce a vodítku) - Fayca za ní chodila a taky běhala "jak ocásek" :-) Pak si to vyzkoušela i druhá Lucka - nejdřív se sice málem zamotala sama do vodítka, ale pak už jim to šlo pěkně. A jako třešnička na dortu bylo to, že Fayca následovala Lucku i po sundání parelky - bylo to dneska vůbec poprvé, co to Fayca udělala. Super zážitek :-)

21. července: Skokový trénink: Luca W. s Galkou, Lucka V. s Kájou a Dominika s Faycou. Nejprve jsme krokovaly, pak zaklusaly, přešly několikrát klusové kavalety a pak jsme začly skákat z klusu křížky. Fayca byla trochu tvrdohlavá (párkrát z ní byl "solný sloup") a při jednom jejím kozlíku se ocitla Domča na zemi, naštěstí vše bylo ok a po chvíli už byla zase v sedle. Kája s Faycou potom chvíli pro zklidnění krokovaly a pak se ještě zaskákaly pár křížků, Luca s Galkou mezitím už cválaly a skákaly kolmáky a oxery. Na závěr si Lucka s Kájou taky skočila jeden malý kolmáček :-)

19.července: Přijel pan kovář, aby překoval Galku, Káju,Faycu, Timku a Atku a Ciře se ostrouhaly kopýtka. Při kování Lucce pomáhla  Domča.

18.července: Vyjížďka - Lucka W. + Fayca, Lucka V. + Kája. Vyrazily jsme na "klasický okruh" lesem, kolem rybníka a po silnici domů. Část cesty lesem se klusalo a taky docela klidně cválalo, zato na silnici začly obě kobyly "zlobit" - vůbec se jim nechtělo jít krokem (Kája by to nejradši domů odcválala), a tak jsme na začátku vesnice seskočily a šly pěšo :-)

17.července: Na jízdárně Lucka W. s Galkou a Lucka V. s Kájou.

16.července: - Lucka W. vzala na lonž Dádu. Ačkoliv byl Dádinek terpve podruhé na lonži, tak byl docela šikovný :-)

                   - Skokový trénink:  Lucka V. s Kájou trénovaly kavalety a křížky z klusu. Luca W. nejprve trénovala s Galkou, jeden nevydařený skok skončil Lucčiným pádem - naštěstí to ale nebylo nic vážnýho a Lucka se téměř ihned vyhoupla zpět do sedla. Na závěr si Lucka W. ještě zaskákala s Kájou.

15. července: Odpoledne Lucka V. s Kájou na jízdárně, navečer pak Luca W. s Galkou na jízdárně a pak cvalovka na louce.

14. července: Vyjížďka za Bílé Poličany: Lucka V. + Kája, Lucka W. + Galka. První polovina cesty byla pohodová, zato pak Kája zas předváděla svý "parádní" caplování a sklidnila se až na asfaltce v BP. Za Poličany si Luca s Galkou dala cvalovku po louce pod lesem, zatímco já s Kájou jsme kráčely po silnici.

13.července: Ošklivé deštivé počasí nebylo na ježdění ideální, a tak si obě Lucky zahrály na kadeřnice a protrhaly a sestříhaly čtyřem kobylkám hřívy. Novým letním "účesem" se tak může pochlubit Kája, Timka, Fayca a Atka. Galka byla u kadeřníka už před VT na Hvězdě :-)

12.července: Na jízdárně jezdila Lucka V. s Kájou a Danča s Atkou.

8.července: Skokový trénink: Luca W. s Galkou.

7.července: Lucka W. s Galkou a Lucka V. s Kájou chtěly navečer vyrazit na vyjížďku bez sedel. Cestu nám ale hned zpočátku pokazil Dádinek, který utekl z ohrady a chtěl se k nám přidat. Pak na louku ještě přiběhla Marynka a Dádu pořádně rozdováděla. A aby toho nebylo málo, tak Galka předváděla pořádný svíce (asi tak 15 jich bylo!) Takže jsme jen obešly louku k silnici, kde už ani Kája nebyla v klidu a začla vyhazovat zadníma, a tak jsme z koní už radši seskočily dolů....

6.července: Skokový trénink: Lucka V. chodila s Kájou kavalety a křížky z klusu, trochu si taky zacválaly. Lucka W. nejprve skákala s Galkou a nazávěr ještě s Kájou.

5.července: Na jízdárně jezdila Danča s Atkou a Lucka V. s Kájou, Danča pak vylonžovala Galku.

4. července: Dneska odpoledne se sešlo hodně lidiček a taky hodně pejsků :-) Dorazila Lucka V., Danča se svým Péťou a hafanem Samem. A dalším čumáčkem byla Kačenka - sestřička Jamese, která tu byla na návštěvě s Martinem a nakonec našla nové páníčky právě u Danči. Večer jsme vyrazily na téměře na dvouhodinovou vyjížďku: Lucka W. + Gal, Lucka V. + Kája, Danča + Atka. Jely jsme po loukách, kolem rybníka na další louky, následně okruh lesem (pod Boháňkou) a pak už lesem po známých cestách domů :-) Kobylky byly poměrně dost živé a hlavně Káje se chtělo pořádně běhat, takže Lucka s ní měla dost práce a pořádně pochuchaný nervy. Při návratu do Lhotky jsme se nestačily divit: po silnici nás přiběhla přivítat Fejka s Dádou :-) Po dokončení práce ve stáji a nakrmení koníků jsme se parádně nakrmili i my, jelikož se grilovalo a u ohýnku jsme zůstali sedět až do pozdních nočních hodin...

2. července: Skokový trénink : Lucka W. s Galkou, pak i s Kájou. Lucka V. s Kájou - křížky z klusu, prvně (a úspěšně) i dvojskok.

1. července: Vyjížďka s cílem okouknout nový ranč v Sedlci :-) Lucka W. + Galka, Lucka V. + Kája. Po loukách do Sedlce jsme si krásně a v klídku zaklusaly, zpátky jsme se vracely přes louky kolem Miřejova, kde jsme i cválaly :-)

červen 2008

30.června: Lucka s Kájou - jízdárna

29.června: - Lucka W. s Galkou se zúčastnila VT na Hvězdě (O pohár Podzvičinska) - byly přihlášené do kategorie dvoufázového skákání 60 a 70 cm. Galce se při parkuru moc nechtělo cválat, na předposledním 60cm skoku shodila jedno břevno a došlo i k překročení časového limitu pro první fázi, takže s ní Lucka už do druhé fáze nepokračovala. I tak ale byla spokojená, protože to bylo Galčino první VT a Galů mile překvapila tím, že nebyla ze všeho vyplašená :-)

                - Odpoledne jezdila Lucka V. s Kájou na jízdárně - pod trenérským dohledem druhé Lucky :-)

28.června: Podvečerní vyjížďka bez sedel: Luca W. s Galkou, Lucka V. s Kájou a Danča s Atkou. Jely jsme do lesa, kde jsme i chvílema klusaly, směrem na Poličany a pak po louce a silnici zpět do Lhotky.

27.června: Lucka V. s Kájou na jízdárně, vylonžování Galky.

23.června: Lucka W. s Galkou - malá vyjížďka po louce, bez sedla a na parelce. Gal předváděla opakovaně "úžasné" stojky, takže jí Luca stále objímala ;-) a asi po desátém takovémto kousku už z ní dobrovolně sjela dolů. Po chvíli vedení na ní nasedla a cestu zpět už absolvovali v pohodě.

21.června: Dneska se konala malá vyjížďka po silnici na Vřešťov a zároveň procházka mladých koníků. Na vyjížďku bez sedel a jen na ohlávce vyrazila Lucka W. s Galkou a Danča s Kájou, na procházku šel Dáda (vedený manželem Danči - Petrem) a Cira (vedená Megí). Atka s Faycou měly strašnou nutnost se výletu taky zúčastnit, takže přeskočily ohradu, a tak pak musely být zavřený na jízdárně ;-)

20.června: Vyjížďka do lesa: Lucka W. s Galkou a Lucka V. s Kájou. Kobylky si trošku zacválaly po louce a v lese zaklusaly. Hlavně Kája měla spoustu energie a tak se jí moc nezamlouvalo jít na cestě zpět jen krokem, takže zase jednou předváděla svý úžasný caplování ;-) No a Galka si po asfaltce ve Lhotce začla hrát na hřebce - parádně se nosila a zkoušela skákat na Káju :-D

19.června: Ježdění na jízdárně: Lucka V. s Kájou

17.června: Skoková gymnastika - Lucka W. s Galkou: kavalety a řada různě vysokých skoků postavených do trojskoku. Ke konci šikulka Gal skákala 105 cm :-)

16.června: Luca W. vyrazila na vyjížďku bez sedla s Galkou - lesem okolo Poličan. Při zpáteční cestě, na louce před Lhotkou, se Luca ocitla nohama na zemi a Galka utekla domů ;-) Takže pak jezdily ještě na jízdárně.

15.června: Skokový trénink: Luca W. s Galkou, Pája s Fejkou, Lucka V. s Kájou. Trénink byl určen hlavně pro Galku (příprava na VT). Fejka s Pájou a Kája s Luckou V. chodily hlavně kavalety a zkoušely skákat z klusu křížky a kolmý skoky. Pak došlo ještě k výměně jezdců: Lucka W. si vzala Fejku a Pája Káju :-)

14.června: Trénink na jízdárně (vodění a ohýbání koně) - Lucka V. s Kájou, Niki s Atkou a Pája s Fejkou. Na závěr si na Fejce ještě trochu zajezdila Danča - naše nová členka.

                Přijela taky Megi s Péťou, takže v tolika lidech šlo vození sena a plnění seníku celkem rychle a užili jsme si i dost srandy :-D

               Navečer si Luca W. vylonžovala  Galku.            

8.června: Lucka s Gal skokový trénink, přihlížela Slávka s Vendy

7.června: Kája byla vozit děti na dětském dnu v Libotově :)

4.června: Tak dneska už byla Cira puštěna do stáda a téměř okamžitě jí Kája adoptovala :-)

              Lucka W. byla skákat s Galkou - Gal se moc nelíbila deska, která byla daná pod kolmák a tak tuto překážku nejprve párkrát štycla, ale pak se překonala a skočila to. A ještě se Galka dneska zvládla naučit letmý přeskok.

1.června: Po delší době dorazila do Lhotky i Pája K. :-) Odpoledne trénovala Lucka V. s Kájou vodění a ohýbání koně právě pod dozorem Páji. Potom se jelo do Dvora pro mladou klisničku Ciru (od Megí), ktérá budu ve Lhotce ustájena. Cira stráví první dva tři dny  na jízdárně, aby se v novém prostředí trochu rozkoukala a postupně se seznámila s našimi koníky.

květen 2008

31.května: Megí s Péťou přijeli pomoct s opravou ohrady pod lesem, Luca + Luca si pořádně mákly se senem a navečer se konal skokový trénink Lucky W. s Galkou . Lucka V. s Fejkou zpočátku jezdila na jízdárně s nimi, ale poněkud nezvládala občasné Fejčino jančení (obavy z dalšího pádu dost zapracovaly na psychice...)

30.května: Dnešní den byl pořádně nabitý a obě Lucky měly pořád co dělat. Přivezlo se seno, které se muselo začít postupně házet do seníku, dorazil pan veterinář kvůli Atce a Káje a po obědě jsme se pustily do osprchování a vymydlení všech koníků :-) Některým se to náramně líbilo (hlavně Terezka si chodila pro přídavky), některé (Dáda, Fejka) jsme musely přesvědčovat, že hadice je "nesežere" a že jim studená vodička udělá v tom vedru dobře :-) Nakonec jsme zvládly osprchovat všechny a taky přitom i sebe :-D Navečer šla Lucka V. jezdit na Káje na jízdárnu. A pak ještě dorazil pan kovář - překovala se Atka a Terynce se udělala "manikúra" :-)

23.května: Nový přírůstek do psí smečky - štěnátko jménem James Brown (je to vnuk Coudyho)

22.května: Kroková vyjížďka do lesa, asi na hoďku a půl :-) Luca W. s Galkou, Lucka V. s Kájou a Terka s Atkou. V lese bylo krásně, vyjíďka byla poměrně pohodová, ale ještě by to chtělo trochu sušší cestičky, aby to kobylkám s kopečka tak neklouzalo :-)

18. května : Lucka s Faycou dnes ráno po kopytě dorazili do Žirče, kde se pod dohledem p. Ládi Nykla zúčastnili kurzu nastupování do vozíku. Spíše než v Žirči bych to upřesnila na areál Žirečského útulku pro koně J.O.Bianka ... Po napojení v kruhovce se šlo přímo k akci u přepraváku. Postupně se krůček po krůčku dostávali blíž a blíž, ale jakmile se dostali těsně před rampu Fayca odcouvala ... Poté jí ale dvěmi skoky ze strany přeskočila jako zajíc ( :D ) a od té doby už na rampu stoupla i předníma - ale pořád to nebylo tak jednoduché jak se to zdá být tady. Asi po hodině snažení už na rampě stála všema čtyřma což byl velký pokrok. Bohužel ze třičtvrtě na 10 už najednou bylo třičtvrtě na dvě a my museli odjet domů ... Nakonec prý ale Fejinka do vozíku několikrát nastoupila úplně :) takže určitě blahopřejeme jak Fayce, tak Lucce že přežili cestu tam a zpět, protože nám počasí nepřálo, ale hlavně p.Nyklovi že měl tolik trpělivosti...

17.května: U koníků se odpoledne sešly Lucka V., Miki a Terka. Nejprve šla Miki s Atkou a Lucka s Kájou jezdit na jízdárnu - Lucka byla po 3 týdnech od úrazu prvně v sedle a byla šťastná jak blecha :-) Když jsme vykydaly, tak jsme v podvečer vzaly na procházku Timku a Galku. Na Timce jela Terka (za asistence Miki) - Timu vypadala náramně spokojeně, že je po delší době na výletu :-) Obě kobylky se taky moc rády napásly na šťavnaté travičce a nějakou mňamku jsme přinesly i ostatním koníkům :-)

16. května : Původně plánovaný skokový trénink se díky počasí odsunul a tak si jen Miki a Lucka společně a Galkou a Atkou vyjeli na vyjížďku bez sedel ... Na louce nás nejprve vyděsila motorka která projížděla vedle na silnici, pak křepelky co neočekávaně vzlétly a nakonec ještě Péťa s Megí kteří jeli pro slámu :D:D Jinak fajn vyjéžďka až na to že nám nad hlavou pořád hřmelo a když jsme začli spěchat domů, protože se pomalu uchylovalo k dešti, Galka s Áťou se rozhodli že se jim slepičky a ovečky nelíběj a tak chvilku přemýšlely jestli je sežerou nebo ne ... :)

15.května : Proběhla hromadná manikúra pro koníky :) Všichni kromě Dády, který se jen strouhal mají podkůvky :) Atku a Terku to čeká během 14 dnů :)

13.května :  Lucka W. s Kájou - skokový trénink :)

8.května : - Jízdárna - Gustík s Norisem se na jízdárně protáhli s Mončou, Verčou a malým Ráďou :)

                -Skokový trénink - Atka + Niki, Lůca + Galka

7. května : Vyjížďka bez sedel - Kolaida + Gustík, Lůca + Galka


5. května : Skokový trénink - nejdříve Lucka W. s Galkou, Niki dorazila později a tak poté zatrénovala s Luckou ... Atka i Galka skákali fajnově :) a dokonce jsme sehnali i fotografa na tento den juchů :D