Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014

1. 1. 2014

 

 

2014

10.jpg

Prosinec:

29.12. - Přijela Jančina kamarádka Barča Staňková, aby si zajezdila. Barča měla Terezku a Janča Fayku. V Lucčině a Jiříkově doprovodu se vydaly na příjemnou krokovou vyjížďku do lesa.

27.12. - Janča si na Fay sedla ve stodole a cvičila na ní. Občas se i prošly kolem dokola.

24.12. - Janča na Fay jela do Poličan. Fay se lekla psa a Janča se seznamovala s asfaltem. Potom si na ní zase sedla a po chvíli se vyměnily s Luckou S. Ta měla na Fay svou premiérovou jízdu.

20.12. -Janča na Fay jely na Poličany a zpět a Lucka šla s nimi. Pak šla Lucka ze země ještě jednou s Luckou S. a Terezkou.

12.12. - Janča s Terezkou jely bez sedla do Poličan a zpátky. Lucka zjistila že Terezka je jako ocásek a sama moc klusat nechtěla takže chvílemi vedle ní musela Lucka běžet. Terezka byla moc hodná.

7.12. - Janča s Terezkou jely na jízdárnu a Lucka je hlídala ze země. Terezka byla moc hodná. Janča se opět přesvědčila o tom, jak je důležitá správná pobídka a sed, protože Terezka hned ukázala, že to není dobře :D. Lucka zjistila na čem je s Jančou ještě třeba pracovat a že toho je opravdu dost ;).

Listopad:

23.11. -  Lucka, Janča a Jiříček si udělaly výlet do Trutnova za Danym (Zatím jediným hříbětem Spring Fay)

22.11. - Janča si vzala Fay a Lucka Gal vydaly se bez sedel na krokovou vyjížďku. Cestu nechaly na Galce a ta se rozhodla jít směrem k valachům. Prokličkovaly lesem a vrátily se domů :).

16.11. - Janča s Luckou vzaly Grianku a Fayku na lonž.

Září:

21.10. - Lenka na Žiži a Klára na Terce pracovaly na jízdárně a Anežka jela na Terezce na jízdárnu tam a zpět.

červenec:

16.7.-   Jela Andy na Atce , Léňa na Žíže a Eliška na Terezce trénovat na jízdárnu. Irena šla s nimi jako doprovod a tak vzala Elišku na jízdárně na lonž,Eliška se projela všemi chody.Pak se Andy s Eliškou vystřídali a Andy přijezdila Terezku aby nechodila pořád do kroužku,vykrokovalo se a šlo se domů.

15.7.-  Jela Andy na Atce , Léňa na Žilce a Eliška na Terezce trénovat na jízdárnu.Lucka si vzala Elišku na lonž. Žilka i Atka si zaskotačily. Při zpáteční cestěš se Terezka lekla psíka a Elišce se na účet připsal její první pád.

11.7. - Jela Léňa na Žilce a Eliška na Terezce do lesa na krokovou vyjížďku a Irena šla s nimi jako doprovod.Kobylky byly hodné a všichni se vrátily v pořádku domů. 

10.7. - Jela Lucka na Gal,Andy na Atce a Léňa na Žilce po loukách směrem na Poličany.Andy vyložili doma a na zpátek jela na Atce Eliška. Kobylky byly hodné a projeli se klusem. :-)

8.7. - Nejdříve Andy vylonžovala Terezku.Potom se vedli kobyly do zahrady a Andy jela na Fayce pak se vystřídala s Léňou.

7.7. - Andy jela na Terezce na jízdárnu a Irena a Léňa šly s ní. Andy s Terezkou pilovaly drezuru a Terka i přes otravný hovada byla hodná.

6.7. - Nejdřív jela Lenka na Fay k jízdárně, kde se pak Fay i Bára pásly a potom jela Lucka na Galce a Andy na Terce na jízdárnu. nejdříve trénovaly drezuru Terka si trochu zakozlovala, ale Andy to vše useděla a ke konci si i zaskákaly. Léňa to vše dokumentovala focením.

4.7. - Lucka na Galce a Andy na Atce jely přes louky směrem na Vřešt'ov a pak přes pole k jízdárně a přes Čihadlo domů. Projely se všemi chody.

3.7. - Andy jela na Atce na jízdárnu a Irena šla s nimi jako doprovod. Andy nejdřív dělala s Atkou něco s drezury a pak si párkrát skočily.

červen:

23.6. - Andy  na Atce a Lucka na Galce jely na jízdárnu, tam koně nejdřív vykrokovaly , potom zaklusaly a zacválaly, dělaly přechody a nakonec si zaskákaly. Potom se vykrokovalo a šlo se domů.

 21.6. - Lucka na Galce a Andy na Atce jely kolem Budínu a přes louky do Poličan, pak zajely do lesa tam si zaklusaly a zatryskaly. Kobylky byly hodné a domů dojely v pořádku.

18.6. - Radka jezdila u Baráku na Dádovi, dělali hlavně krokovou práci.

17.6. - Lucka na Gal jezdila před barákem.

16.6. - Rád'a byla na jízdárně přiježd'ovat Dádu.

8.6. - Lucka na Gal, Rád'a na Dádovi a Jana na Atce jely přes les do Poličan, pak na Vinici. Při cestě domů si všichni v lese skočily přes padlý kmen.

Květen:

25.5. - Janča si vzala Fay jen na ohlávce a v doprovodu Barči, kterou vedla Lucka se dopravily krokem na jízdránu, kde nechaly kobylky se v klidu pást a ony začaly chystat překážky na postavení parkuru.

18.5. - Lucka na Gal, Andy na Atce a Janča na Terce jely na vyjížďku do lesa. Ani ošklivé počasí je neodradilo. Andy s Luckou si třikrát skočily přez spadlé kmeny, Janča to ryskla jen jednou. Terka si občas zakozlovala či vyhodila. Atka opčas vykopla, ale jinak všechno proběhlo fajn. Všechny se vrátily s úsměvem a mokré zpět :).

16.5. - Lucka na Galce a Andy na Atce jely po loukách do Sedlece. Cestou tam se klusalo a do kopečka i zacválalo. Atka s Gal se tam seznamovaly s Haflingama a když se šlo domů tak byly pěkně rozblázněné tak se směrem domů klusalo a chvilkama i cválalo.

15.5. - Lucka na Galce, Andy na Atce a Vít'a na Dádovi jeli potrénovat na jízdárnu, Dáda dělal zas ty své výskoky, ale Vít'a si s ním uměl poradit. Atka si párkrát taky vyhodila,ale Andy si jí srovnala. Všichni si zaklusali, zacválali a pak se šlo domů.

11.5. -  Janča s Fay trénovali drezuru. Janča byla nadšená, když dokázala Fay správěn pobýdnout, aby Fay plynule přešla do spořádného klidného cvalu. Prošli se všemi chody. Pak se na Fay nchvíli sedla ještě Lucka aby lucce ukázala kde dělá chyby a rozdíli mezi pracovním a lehkým klusem i cvalem.

4.5. - Janča šla s Fay na jízdárnu u domu a spolu trénovali drezuru. Janča se málem sama schodila o strom, když Fayku špatně navedla.

1.5. - Lucka na Galce a Andy na Atce jely ke Lhot'áckému rybníku pak po loukách do lesa vyjelo se pod Boháňkou a lesem se jelo pak z pátky domů. Kobylky byly hodné a projely se všemi chody.

 

Duben:  

30.4. Andy na Atce a Jana na Žilce jely trénovat na jízdárnu. Lucka na ně dohlížela a trénovala je. Kobylky byly poslušné a všem to šlo. Večer bylo posezení + opékání u ohýnku.

25.4. - Janča s Fay pocvičili ve výběhu drezuru. Janča zapracovala na pobídkách. Lucka si pak sedla na Fay a ukázala Janče kde dělá chyby.

22.4. - Lucka na Fayce a Andy na Žilce jely na Zálesí kde byla žilka opět připuštěna. Cestou tam si zaklusaly i zacválaly.

20.4. Lucka na Žilce jela na Zalesí, kde byla Žilka připuštěna hřebcem Cyrilem.

19.4. -  Lucka si vzala Janču s Faykou na lonž. Pak se k Lucce přidal Jiříček a pomáhal Janču lonžovat :D.

18.4. - Andy na Atce a Lucka na Galce jely trénovat na jízdárnu drezůru. Kobylky byly hodné a poslouchaly. Lucka s Andy pak byly spokojené že jim to šlo.

17.4. - Nejdřív si Andy vzala Terezku na lonž a chvilku jí lonžovala Terezka si ve cvalu párkrát vyhodila, ale jinak poslouchala jak beránek pak Lucka řekla at' Andy vylonžuje ještě Grianku a Dádu. Grianka byla trošku líná, ale šlo to no a Dáda dělal jako vždy ze všech největší bordel tak se pak lonžovaní ujala Lucka. Pak si Lucka vzala Galku, Andy Atku a Janča Fay a jely do Vřešt'ova trénovat skoky. Fay vytrapovala jako vždycky, ale po tom co se Janče s Fay začala věnovat trenérka tak to bylo lepší. Atka ke konci už taky zlobila a chtěla furt domů Andy se pak ujal trenér a šlo jim to. Gal s Luckou taky chvíli blbla ale pak už to bylo dobré. Všichni se vrátily v pořádku.

16.4. - Lucka na Galce a Andy na Atce jely do lesa a prozkoumávaly nové cesty, projely se všemi chody a směrem domů si i skočily přes kládu.

13.4. - Lucka na Gal, paní Jana na Dádovi a Janča na Fay jely na vyjížďku do lesa. Jely všemi chody. Dáda si občas vysoko vyhodil z kopýtka nebo hodil hrb do strany. Fay která byla za ním se ho opčas lekla. Všichni si trochu zablbli, ale vše proběhlo jinak v klidu.

12.4. - Lucka na Fayce a Andy na Terezce jely trénovat na jízdárnu. Fay i Terka si párkrát vyskočily, ale jinak byly hodné a poslouchaly pak dělaly obrat kolem předku a šlo jim to. Kobylky si zaklusaly i zacválaly a pak se šlo domů.

11.4. - Lucka na Glace, Andy na Atce a paní Jiřičková na Žilce jely na Zálesí kde byla Atka připuštěna. Měla být i Žilka ale Žiži neměla zájem. Kobylky se projely všemi chody a když jely domů Andy zavolala Janče at' jim jde do Miřejova na proti a z Miřejova Lucka vedla Janču na Galce.

6.4. - Lucka na Žilce a Janča na Fayce jely na vyjížďku do lesa. Žiži se nechtělo jít první a tak musela jít chvíli první Fay. Holky se neustále něčeho lekaly. Janča spadla, když se jí Fay rozcválala z kopce a házela hrby. Hned co se rozdýchala zase nasedla a vyjížďka pokračovala. Pak už bylo všechno dobré a v pořádku se vrátili domů :).

5.4. - Lucka na Galce a Andy na Atce jely do lesa, projely se všemi chody a v lese si i zaskákaly. Kobylky byly hodné až na pár Galčiných výskoků.

4.4. - Lucka na Galce a Andy na Atce jely trénovat drezůru na jízdárnu, ale vůbec z toho žádná drezůra nebyla protože obě kobyly vymýšlely různé kraviny Gal se s Luckou furt stavěla a Atka dělala kozly jak praštěná :D Lucka pak teda řekla že se to dneska s nima nedá a po louce se vrátily zpět domů, chvilku si i zaklusaly.

3.4. - Andy jela na Atce bez sedla po loukách směrem k lesu, ale Atka jak mile byla delší dobu na louce tak nechtěla chodit krokem tak se rozcválala a utíkala směrem domů. Andy pokaždé Atku otočila a vrátily se zpátky, ale Atka chtěla furt utíkat domů. Andy jí teda nechala na louce pořádně proběhat a pak už se dalo s Atkou docela rozumně dohodnout.

Březen: 

30.3. -Lucka si vzala na lonž nejprve Janču s Faykou a poté Aničku se Žiži

29.3. - Lucka na Galce a Andy na Atce jely do Poličan v Poličanech to vzaly přes louku a pak do lesa. V lese prozkoumávaly nové cesty kudy by se příště dalo jet. Kobylky si zaklusaly i zacválaly.

28.3. - Andy na Atce, Lucka na Galce a Anička na Žilce jely na vyjížd'ku po lesních cestách. Jely všemi chody a v lese si i zaskákaly přes pár spadlých klád.

27.3. - Andy si vzala Atku a jezdily spolu po výběhu. Atka ale nechtěla chodit venku v blátě tak šla do stodoly a jezdilo se ve stodole, Andy kolem sloupou přistavovala Atku a zkoušely různé cviky. Andy pak slezla a ještě s Atkou dělala napojení. Atka byla hodná a poslouchala. 

19.3.- Anička jela bez sedla na Terezce a šly se s Luckou podívat na jízdárnu. Jednou jí objely a naklusaly, ale Terezka se, když jely směrem z jízdárny, rozcválala a zdrhala domů. Před křižovatkou se zastavila, Lucka jim teda řekla ať už jdou klidným krokem napřed domů, a tak se teda rozešly. Jenže pak tam byl za plotem pes a Terezka se ho jako vždycky lekla, uskočila a už zase klusala směrem domů, pak se i kousek rozcválala a když viděla výběh, zpomalila do kroku.

14.3.- Lucka vzala holky na lonž. Nejdříve Aničku s Žilkou a potom Janču s Faykou. Holky cvičily správný sed a rovnováhu.

12.3.- Lucka si vzala Galku na vodítko a Anička jela na Žilce. Šly po loukách k Budínu a zpátky. Cestou přeskočily příkop :-) a párkrát si zaklusaly.

9.3. -  Janča na Fay, Lucka na Gal a Anička na Žiži jely na vyjížďku po lesních cestách. Jely všemi kroky. Dokonce si i skočily přes jednu kládu. Žiži nejdříve nechtěla a pak najednou skočila. Anička to nečekala a neuseděla doskok. Rychle se zase postavila na nohy a vyjížďka mohla pokračovat. Galce a Fay se nelíbilo, když se jim někdo "lepil na zadek" a tak si občas vykoply a Fay si i několikrát vyhodila.

7.3.- Nejdřív Andy vzala Dádu bez sedla a šly směrem k Poličanům,Lucka šla s nimi pěšky. Lucka řekla Andy at' jde s Dádou přes louku, ale Dáda začal vytrapovat dělal kozly a postavil se s Andy na zadní. Andy to useděla ale když se dáda rozklusal směrem domů Andy se ho snažila zastavit ale Dáda jí nad příkopem hodil kozla a Andy už to neuseděla a spadla. Lucka vyhodila Andy z pátky na Dádu a šlo se ale Dáda chtěl udělat kozla Andy se lekla a povolila Dádovi otěže a Dáda vzal čáru domů. Andy z něj seskočila a pak za ním běžela ale Dáda se nedal chytit protože se furt stavěl tak pak ho Lucka vzala na lonž a dala mu pořádně zabrat. Pak přijela Anička a Andy na Terezce a Anička na Žilce šly po silnici směrem k Poličanům, Lucka je doprovázela. Došly pod kopec, zahly do leva na louku a zaklusaly, Terezka i cválala.

5.3.- Lucka vzala Aničku s Žilkou na lonž. Anička trénovala správný sed. V kroku zkoušela různé cviky, pak i klusaly a cválaly. Zkusily i nacválat z kroku a povedlo se :-)!

2.3. - Andy na Dádovi, Lucka na Galce a paní Jiřičková na Atce jely ke Lhot'áckému rybníku a kolem něj do lesa. Po lesních cestách si zaklusaly a do kopečků i zacválaly. Dáda hodil Andy pár kozlíků, ale Andy je všechny useděla. Když vycválaly jeden kopec v lese tak přes cestu tam byla spadlá kláda, která měla asi tak 70 cm. Lucka řekla že si jí skočí tak Lucka nacválala a s Gal jí skočily, po ní Andy nacválala Dádu a skočili přes kládu, Dáda musel být pochválen protože jí skočil moc krásně, po tom paní Jiřičková nacválala Atku a taky skočily. Když vyjely další kopec byl tam spadlý strom a ten si všichni taky skočily. Pak sešly kopeček který vedl na louku a vrátily se zpět domů. Janča s Aničkou snima nešly ty měly za úkol se navzájem vylonžovat. nejdřív vzaly Terezku, ta si na lonži zablbla a pak jí pustily, pak si Avička vlezla na Žilku a Janča jí vylonžovala. Nakonec si šla Janča pro Fay, ale ta jak viděla sedlo začala před nimi utíkat. Naštěstí se vracely už holky z vyjížd'ky tak Lucka řekla Janče at' dá Fay nejdřív ohlávku a pak že jí Lucka příjde vylonžovat. Než Lucka přišla tak tam šla Andy a řekla že Fay podrží a Anička at' vyhodí Janču na Fay a že zatím Fay vykrokujou, jenomže na silnici se vezla popelnice a Fay se lekla toho tachotu tak Fay vyskočila a Janča spadla na záda. Pak přišla Lucka řekla Janče at' si znovu vyleze a začala jí trénovat.

1.3. - Lucka na Galce, Andy na Atce a Janča na Fay jely na vyjížd'ku do Mířejova. Bylo krásně, takže se dalo jít po loukách, ale protože kobylky měly dost energie tak při menším pobídnutí měly chut' letět přes celou louku, proto Lucka řekla že se půjde radši na cestu. Když už byly na cestě tak si naklusaly, no pokud se tomu dalo říct klus, spíš to byl závodní klus :D Kobylky se i párkrát lekly tak odskočily, ale všichni zůstaly v sedle a vrátily se v pořádku přes pole domů.

Únor: 

 

28.2. Andy na Atce bez sedla a Lucka s nima s Jiříčkem pěšky šly omrknout jak to vypadá na skokové jízdárně, Lucka pak Andy řekla at' jede s Atkou dozadu na louku a celé to objede směrem domů. Atka se ze začátku otočila a chtěla utíkat zpátky za Luckou, ale Andy jí otočila a Atka musela jít. Andy pobídla Atku do klusu a klusaly až ke krmelci, když už byly za ním Andy pobídla Atku do cvalu a celou louku přecválaly. Pak když před nima byla silnice Andy Atku zastavila a šlo se domů.

23.2. -Anička na Žiži a Janča na Fay byly už od deseti hodin na jízdárně. Kobylky si opět pěkně zamakaly a šlo jim to všem lépe než minulí den. Janča si musela vzít bičík, protože Fay se nechtělo klusat, ale pak už to bylo v pořádku. Tentokrát pracovali poobvodu celé jízdárny a kobylky reagovaly na pobídky naprosto úžasně. Fay začala jančit, když nařadu přišly Andy s Atkou a Lucka s Galkou, ale Janče se jí nakonec povedlo přinutit, ještě chvilku pracovat. Mezitím co holky jezdily, odjela Anička domů a Janča kydala boxy. Po tom co odjely Galka a Atka přívěsem domů, vzala Janča Fay a Lucka Žiži  bez sedel, po kopytech se vydaly domů. Žilka měla ještě stále spoustu energie a šla tak svižně, že je musela Fay občas doklusávat.

22.2 - Janča na Fay a Anička na Žilce jely dopoledne drezurku v Hořicích byla tam snima i Lucka aby je omrkla. Holky se moc snažily a kobylky také. Občas přišel nějaký problém a chyba, ale nebylo to tak hrozné. Celou hodinu pracovali na velkém kruhu. Potom když holky dojezdily Lucka přijela zpět domů a šla si chystat Galku. Andy už tam dávno byla a chystala si Atku. Pak přijel pán s přepravákem naložily jsme věci, Atku i Gal a jelo se do Hořic na soustředko. Andy měla obavy jak to dopadne, ale nakonec se strachovala zbytečně, protože Atka poslouchala a docela jim to i šlo. Lucka měla taky radost protože Gal je šikulka a Lucka taky takže jim to šlo krásně. Všichni byly spokojený,ale kobylky trochu unavený. Po soustředku se kobylky naložily a jely zpět domů. Zítra je všechny zase čeká soustředění v Hořicích.

21.2. - Holky se připravovaly na soustředění do Hořic. Lucka na Fay a Anička na Žilce šly do Hořic po kopytě protože Fay by nevlezla do přepraváku. Andy s Jančou zůstaly ve stáji a připravovaly různé věci, pak si Andy vzala Atku a šla jí vylonžovat, Atka se trochu kroutila, ale pak byla v pohodě. Potom Janča vzala Gal a Lucce jí vylonžovala.

20.2. - Andy na Atce a Lucka s nimi pěšky s Jiříčkem šly nejdřív ke kontejnéru, aby Lucka vyhodila odpad a pak se šlo směrem k hájovně, tam už šla Andy sama a Lucka na ně čekala na silnici. Andy si s Atkou zaklusala i za cválala a pak šly zase směrem domů. Lucka řekla at' jde Andy s Atkou na louku, když Andy chtěla Atku otočit tak ona si myslela že se ještě nejde domů tak začala vytrapovat a klusat směrem domů. Andy sice Atku zastavila ale na louku se už prostě nevrátily.

19.2.- Anička vzala ven po dlouhé době Žilku, Lucka šla vedle nich a šly směrem na Poličany. Žilka zase zlobila a točila se a rozbíhala směrem domů, takže moc daleko nedošly. Pak odbočily na louky a měly jít podél ohrady tam a zpátky. Žilka se potřebovala proběhnout a tak hned jak se dostala na louku, rozcválala se a běžela podél ohrady. Když viděla, že tam jsou stromy a louka už končí, otočila se a běžela zase zpátky.

16.2.- Lucka na Galce, Andy na Dádovi, Anička na Terezce, Janča na Fayce, paní Jiřičková na Atce a Grianka, která protrhla ohradu a přiběhla za ostatními,  jely na vyjížďku do lesa. Projely se všemi chody. Koně byli hodní, jen Dáda s Fay vykoply po Griance, která jim šla těsně za zadkem.

15.2. -  Janča vzala Fay na ohlávku a šla jí lonžovat. Fayka byla překvapivě hodňoučká a moc se snažila. Když jí lonžování přestalo bavit, tak se nazačal "Napojovat". Janča toho využila a následně zkusili "Následování". Fay to moc šlo a pokaždé se rozběhla směrem ketrým se rozběhla Janča. Dokonce i po tom, co jí Janča sundala ohlávku a dovolila jí vrátit se ke stádu.

14.2. - Anička na Terezce a Lucka šly na procházku po Lhotce. Nejdříve šly vyhodit odpadky do kontejneru, pak se vrátily na křižovatku a šly k hájovně. Na cestě k hájovně si Anička s Terezkou zaklusaly. Zpátky šly po louce, nejdříve radši krokem, protože Terezka se měla chuť rozběhnout a když už byly na konci louky, Anička pobídla Terezku do klusu, ale Terezka se místo toho rozcválala a tak si kousek zacválaly :-).

13.2. - Přijel kovář a ostrouhal kopýtka všem koním.Většina z nich to v klidu přestála :D.  Andy a Janče se nechtělo jezdit a tak jim Lucka dala hodinu teorie. Snažily se odpovídat na další, ještě neprobrané otázky na ZZVJ a občas se jim i zadařilo.

12.2. Lucka na Galce, Andy na Atce a Anička na Terezce jely na vyjížďku. Neldříve šly do Poličan, kde se Terezce nelíbila řada kanálů na cestě a nechtěla je přejít. Chvíli se točila a jednou si i vyhodila, ale nakonec se odhodlala a kanály přešla :-). Pak jely na louky za Poličanama, kde si zaklusaly a kousek i zacválaly. Vyjely na kopec a po kraji pole šli zpátky. Kobylky měly ale běhavou náladu a Terezka když uviděla kopeček dolů, rozběhla se. Hned potom se rozběhla i Atka a Galka nemohla zůstat pozadu. Holky si párkrát vyhodily, ale jinak dobrý :-) Cestou zpátky si pak ještě zaklusaly a vyjely za zámkem. Pak už šly zpátky po silnici domů.

11.2. - Jana Na Fay a Andy na Atce jely bez sedel na Čihadlo celý kopec objely a po silnici se vrátili zpět. Lucka šla s nimi po svých a na všechno pěčlivě dohlížela. Kobylky měly poměrně hodně elánu. Atka do kopečka nejprve klusala a až na pobídku nacválala, za to Fay se rozběhla rovnou cvalem a pokaždé když doháněla rychle chodící Atku, tak také cválala :D. Dokonce jednou, když už se vracely domů, přeskočila i příkop, aby se dostala k Atce co nejrychleji. Atka byla kupodivu hodná, jen měla trochu chuť běhat a tak ji musela Andy spíše držet. Vyjížďka proběhla dobře a v pořádku se vrátili domů.

9.2. - Andy na Atce jela bez sedla směrem k Poličanům na louku a tam měly pilovat drezuru, ale Atky byla pěkně protivná a taky se jí nelíbilo že jde pracovat sama tak se pokoušela utíkat domů. Andy jí vždycky otočila a šla zase zpět, když se zdálo že je Atka v pohodě tak Lucka Andy řekla že už jí může povolit no ale Atka toho okamžitě využila, otočila se a začala triskat po louce směrem domů, Andy jí zase otočila a chtěla jít s ní zpět, ale Atka už dělala moc velký kraviny. Andy se bála aby se někde nesmekla a něco se jim nestalo tak se radši vrátily domů.

5.2. - Anička šla s Terezkou na procházku k Poličanům a zpátky, Lucka šla s nima. Žilku radši po včerejším pádu nechaly doma.

4.2. - Anička vzala Žilku a šly se projít směrem k rybníku, Lucka šla s nima s kočárkem. Došly kousek za křižovatku ve Lhotce a Žilka se otočila a zdrhala domů a pokaždé když se jí Anička snažila otočit, tak se rozklusala. Tak zdrhla až domů a tam se jí Anička snažila přimět jít zase zpátky, ale Žiži nechtěla poslechnout a jak tam tak poskakovala do kolečka, podklouzla jí noha a svalila se na zem i s Aničkou a zalehla jí nohu. Obě holky se hned zvedly a naštěstí se nic nestalo. Anička odvedla Žilku směrem kudy měly jít a když došly Lucku, vyhodila Aničku zase na Žilku a šly kousek po silnici a pak zpátky měly jít po louce. Jen co se Žilka dostala na louku, rozcválala se a celou louku přecválala a dokud nebyla u silnicen echtěla zpomalit. Když doběhla na silnici zpomalila do klusu a na kopečku, když už viděla ostatní koně, šla v klidu krokem :-)

2.2. Luck na Galce, Andy na Atce a Janča na Fayce šly do lesa, chvilkama si zaklusaly ale ne moc dlouho protože bylo namrzlo:/ při cestě domů byl v lese spadlý strom a Andy s Atkou to skočila, Lucka s Gal to jen přešla a Janča s Fay obešla :D :) byla to krásná vyjížd'ka ale všichni byly pěkně zmrzlý.

1.2. - Janča na Fayce a Andy na Atce šly bez sedel na drezurní jízdárnu, protože Atka byla na jízdárně už včera tak byla pěkně otrávená že musí zas a vůbec se jí nechtělo cvičit nějakou drezuru, ale přece jenom jí Andy donutila. Za to Fayka měla elánu až až a když si měly holky naklusat tak Fay po Atce vykopla Atka udělala prutký obrat a Andy vysela Atce na krku ale dokázala se vyškrábat zpět takže nespadla, ale Janča z Fayky spadla protože jí pěkně vyhodila a Janča to neuseděla. Holky si naklusaly znovu Atka byla v pohodě ale Fayka udělala znovu Janče kozla ale pěkně hnusnýho a Janča byla opět na zemi, Lucka jí vyhodila zpět na hřbet holky obešly ještě jízdárnu a šlo se domů.

Leden:

31.1. - Andy na Atce, Anička na Žilce a Lucka na Galce jely bez sedel na skokovou jízdárnu. Andy s Atkou si trénovala přistavení, zastavení, změny  směru atd... Anička si chtěla taky se žilkou pracovat ale Žiži se furt lepila na Atku, tak si na Žilku sedla Lucka a trochu jí zkrotila, pak si zase na Žilku sedla Anička a zkoušela otáčet Žilku jiným směrem než šla Atka, Žilka se sice trochu kroutila ale Anička je šikovná takže jí to moc šlo a Žilce se nepodařilo vyhrát. Když šly zpátky  Lucka si z pařezu vylezla na Gal a šlo se domů.

30.1. - Janča, Andy a Anička dnes nejezdily ale cvičily na licenci Lucka jím četla otázky a holky odpovídaly :) celkem  věděly všechno :)

29.1.- Anička šla s Žiži na drezurní jízdárnu. Žilka od začátku pěkně zlobila a nechtěla se hnout od vchodu do výběhu a pořád se motala do kolečka, až jí Lucka musela vést. Cestou na jízdárnu se ještě jednou pokusila o útěk, ale Lucka jí doběhla a všas chytla :-). Na jízdárně si obešly 2 kolečka a šly zase domů. Žilka cestou zpátky zase spěchala. Na kopečku pak ještě odbočily na louku u kravína a tam si zaklusaly.

26.1. - do JK se přijely podívat Zuzka a Terka Hlouškovi. Andy vzala Atku, Janča Fayku a Anička Žilku. Na Atku si vylezla Zuzka a na Fayku Terka a šlo se směrem na Vřešt'ov, když se šlo zpátky tak si už na Atku sedla Andy a na Fayku Janča :) Zuzka s Terkou byly rádi že se mohly na kobylkách zase svézt.

25.1. - Andy na Atce a Janča na Fayce šly jezdit na louku vedle ohrady, protože byla strašná zima a všude bylo namrzlo tak se nedalo nic jiného dělat. Holky si zkoušely různé cviky a kobylky  poslouchaly:) Lucka W. byla s nimi a udělala jim pár fotek.

24.1. - Lucka na Galce, Andy na Atce a Anička na Žilce + Grianka s nimi  šly směrem na Vřešt'ov, ale protože už byla tma a dál už tam nebyly lampy tak se vrátily. Kobylky měly dost elánu hlavně Grianka tak si občas zaklusaly a Grianka i zaskotačila.

23.1. - Andy na Atce jela bez sedla na drezurní jízdárnu, ze začátku probíhalo vše dobře, ale pak se Atka začala kroutit a vymýšlet jak by mohla útéct domů,ale nepovedlo se. Když si Andy na dlouhé stěně měla naklusat tak Atka začala kozlovat a utíkat k východu na poprvé to Andy useděla, ale po druhé Atka dala hlavu dolů Andy vypadly otěže a zklouzla Atce po krku dolů. Andy se se smíchem zvedla a Lucka jí vyhodila zpět na hřbet. Pak ještě obešly párkrát jízdárnu a šlo se domů.

19.1. -  Andy na Terce, paní Jiříčková na Atce, Lucka na Galce, Janča na Fayce a Anička na Žiži jely na vyjížďku do lesa. Chvílemi šla první Galka někdy Žiži pak i Fayka a Terezka a na závěr opět Žiži. Chvilkama si kobylky pořádně zařádily. Byla to trochu divočejší vyjížďka a většina kobylek se vrátila zplavená. Domů už šly klidně a nedělaly hlouposti. Všichni se vrátily ve zdraví.

18.1. - Lucka na Gal a Janča na Fay jely bez sedel na drezurní jízdárnu. Fay se moc nechtělo a tak se neustále otáčela domů. V jednu chvíli, když už si Janča myslela, že to už bude v pořádku a povolila ji otěže tak toho Fey hned zneužila. Už už to vypadalo že se rozběhne polem zpět, ale Janče se jí povedlo otočit. Zkusila to pak ještě jednou, ale byla vez šance. Na drezurní jízdárně trénovali správné vyjíždění rohů, změnu směru atd.. Galce se to moc nelíbilo a tak si párkrát poskočila. Když vyjely z jízdárny Gal se i vzepla. Fay se kupudivu nepřidala k řádění. Následně objeli jízdárnu zadem a vrátily se domů.

17.1. - Anička na Žilce a Lucka s nima šly po silnici k rybníku a zpátky. K rybníku ale nedošly, protože byla tma a Žilka se bála.

15.1. - Anička na Žiži trénovaly na jízdárně drezuru. Žiži trochu zlobila a nechtělo se jí chodit okolo jízdárny (byla už tma) a chtěla jít pořád domů. Dole na jízdárně naklusaly další kolo potom ještě jednou, ale protože nebyl zavřený vchod do jízdárny, Žilka toho využila a rychlým klusem opustila předčasně jízdárnu :-) Anička jí zpomalila a Lucka jí pak odvedla zpátky. Žiži pro změnu vyzkoušela pevnost ohradníku a rozešla se proti němu. Ohradník byl ale pevnej :-) a to nečekala a jak se lekla tak odběhla kousek do středu jízdárny. Pak ještě musela obejít velký kruh a celou cestu domů spěchala.

12.1. - Anička na Žilce a Janča na Fayce jely bez sedel na drezurní jízdárnu. Fay se nelíbilo jít druhá a tak měly se Žilkou tendenci se předhánět. Na jízdárně měla Fay nějak moc elánu a tak, když měly holky naklusat, skočila i pár cvalových skoků (možná chtěla předběhnout Žiži). Nakonec drezurní trénink proběhl poměrně v klidu a všichni se vrátili ve zdraví domů.

11.1. - Janča na Atce jela bez sedla k Lhoteckým kontejnerům. Tam se jí Atka otočila a vzala čáru domů. Klus střídala se cvalem a krokem. Janče se jí nepovedlo otočit ať se sebevíc snažila. Když u ohrady zastavila, seskočila z ní a počkala na Lucku. Po chvíli čekání se Atky ujala Lucka a dala jí trochu do latě. Lucka si s ní i parkrát zaklusala.

7.1. -  Anička s Žilkou šli po silnici směrem k rybníku a pak zahli k hájovně, na cestě k hájovně se otočili a šli zase zpátky, Lucka s nimi pěšky. Žilka byla po 3 týdnech zase venku a celou cestu šla velmi rychlým krokem :-) 

5.1. - Janča na Fay a Anička na Atce šly krokem k Poličanům a zpátky. Janča si i zaklusala když Fayka doháněla Atku, která šla cestou zpět co nejrychlejším krokem, ale cestou tam se táhla.

4.1. - Janča na Fay (bez sedla) společne s Luckou, která měla Galku na vodítku, se vydaly na okruh po Lhotkách. Janča měla tak trochu nervy na pochodu, a když jí Fay nečekaně naklusala na louce proti ohradníku drezurní jízdárny, rozhodla se seskočit, jenže to neustála a spadla. Lucka ji pak znovu pomohla na hřbet a poměrně klidně se vrátily domů.

3.1. - Anička na Atce a Terka na Terezce jely na skokovou jízdárnu. Terezce a Atce se moc pracovat nechtělo, Atce se povedlo Aničku sundat, když se rozcválala směrem k Terezce a při tom kozlovala. Terezka se taky musela předvést a několikrát vyhodila, Terka ale zůstala v sedle.

1.1. - Lucka na Galce, Janča na Fayce a Anička na Atce jely na příjemnou novoroční vyjížďku. Jely do lesa, nahoru na kopec a zase dolů, kde vyjely na Polšti. Následovně se vydaly po silnici, směrem na Vřešťov. O kus dál, zabočily opět do lesa a brzy se napojily na cestu po které přijely. Projely se všemi chody a kobylky byly ukázkově hodné.